Życiowo

Priorytety

10 grudnia 2013

Może ktoś mi wytłumaczyć jak przebiega pewien proces? Chodzi dokładnie o zjawisko, w ramach którego młoda, inteligenta, oczytana i wykształcona kobieta zmienia się w.. No właśnie nie wiem, w kogo. Może Wy odgadniecie na podstawie cytatu:

“Nie pracuję ale realizuję się jako mama. Jest cudownie.No niestety karmienie piersią nie jest takie łatwe, lekkie i przyjemne jak wszyscy mysla. Ja też o tym nie wiedziałam. Mam duzo kolezanek, ktore albo karmia albo karmily i wszystkie to potwierdzaja. Całą dobe co około 2,5-3 godziny trzeba karmic maluszka, ktory je średnio 40 minut. Masakra i nic nie mozna zrobić tylko ogladac tv itp. No ale wszystko dla dobra dziecka, bo karmienie piersia wzmacnia odporosc itp. Aha, duzo kobiet ma tzw. zastoje pokarmu jak jest go za dużo i mogą miec zapalenie piersi. Macierzyństwo jest fajne, ale karnienie piersia juz nie.”

Dla ułatwienia dodam, że jest to odpowiedź na pytanie: “Co słychać?”

Podobne wpisy

6 komentarzy

 • Reply fidrygauka 13 grudnia 2013 at 09:00

  To może ja spróbuję …
  Młoda, inteligenta, oczytana i wykształcona kobieta zmienia się w… młodą, inteligentną, oczytaną i wykszkałconą mamę, która po prostu przeżywa pewien etap w swoim życiu. Ten etap powoduje, że nie ma czasu na czytanie, nie wykorzystuje w pełni swojego wykształcenia, nadal jest młoda i inteligentna, tylko zajmuje się dzieckiem, więc jest to jej główny temat rozmów (bądźmy sprawiedliwi, gdyby to był facet, który właśnie odkrył paintball’a, to pewnie też by głównie o tym nawijał). Niektórzy nazywają to okołopieluszkowym zapaleniem mózgu. Fakt, czasami przyjmuje to rozmiary skrajne, ale myślę, że trzeba to przyjąć jako ‘normalny etap rozwojowy’. Daj jej trochę czasu, daj jej nacieszyć się dzieckiem (wnioskuję, że to jej pierwsze), a za jakiś czas odpowiedź będzie inna, a i ona sama po paru latach będzie się sama z siebie śmiała.

 • Reply guzikowianka 13 grudnia 2013 at 09:38

  @fidrygauka…obiecujesz?… 🙂

 • Reply fidrygauka 13 grudnia 2013 at 11:29

  Obiecuję, przysięgając solennie na … statystykę 🙂

 • Reply guzikowianka 13 grudnia 2013 at 12:10

  uffff…

 • Reply wojna_polsko_bawarska 21 grudnia 2013 at 20:37

  Ehh Guzikowianko, dziwisz się światu jakbyś się wczoraj urodziła…
  Każdy ma swoje etapy w życiu przez które przechodzi i absorbują go mniej lub bardziej. Zrozumiesz, jak dorośniesz 🙂

 • Reply guzikowianka 22 grudnia 2013 at 16:25

  @wojna_polsko_bawarska – pewnych rzeczy nie pojmę, nawet gdy kiedyś dorosnę

 • Skomentuj artykuł


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.