Życiowo

Niepiśmienne – piśmienne

25 grudnia 2011

Kolejny projekt zkończony. Ten skierowany był do 80 niepiśmiennych kobiet, które prowadzą małą, jednoosobową działalność gospodarcza. Najczęście jest to krawiectwo, przędzenie wełny czy rękodzieło. Działalnoś ta nie jest rzecz jasna rejestrowana ani opodatkowana. Ciężko wymagać przestrzegania tych procedur jeśli większość kobiet nie potrafi pisać, czytać ani liczyć. Nasz projekt uwzględniał opanowanie przez nie tych podstawowych umiejętności, jak również podstawy prowadzenia własnego biznesu.

Z dumą przynaję, że po 4 miesiącach wszystkie moje uczennice potrafią liczyć, czytać  i pisać w dari. Opanowały tez podstawy drobnej przedsiebiorczości i już wiedzą jak się zareklamować i sprzedać swoją pracę.

Może to szkowoać ale od jednej z uczestniczek ( gospodynie domowa, matka 6 dzieci, krawcowa) usłyszłam, że po naszym szkoelniu potrafi zapisać numer telefonu, porównać ceny w sklepie czy odczytać szyld sklepu. Inna przyznała, że teraz gdy potrafi już czytać i pisać pomoże dzieciom w odrabianiu lekcji. Tego rodzaju wyznania są naprawdę budujące.

Poniżej kilka zdjęć „moich” uczennic.Podobne wpisy

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł