Życiowo

“Mogę sprawdzić ale to już nie to samo”

7 stycznia 2013

Ogłupiają nas! Kto nas ogłupia? Dziennikarze! A odkrył to ostatnio jedne z nich. I co gorsza – przekazał do publicznej wiadomości. W długim wywodzie opublikowanym na swojej własnej stronie, pan S. narzeka, a wręcz krzyczy, że na otumaniają, okłamują, karmią bzdurami nie przekazując istotnych informacji. Tak, to właśnie dziennikarze to robią. Mało tego – to nie jest żadne teoria spiskowa. To nie odgórna polityka mediów. O nie! Tak piszą/mówią/informują z własnej nieprzymuszonej woli – że zacytuję p. dziennikarza S.: “Ot, idioci dla idiotów”.

Hmmm….Jestem przedstawicielem pokolenia, które nie ogląda serwisów telewizyjnych (z tiwi to tylko kuchnia+), nie czyta gazet papierowych (ok, czytam NG i Travelera), radio też rzadko. Informacji szukam sama w Internecie. Wiedzę zdobywam z książek. Opinie wyrabiam sobie na podstawie własnych przemyśleń, rozmawiając z innym, słuchając wypowiedzi świadków, uczestników. Jestem osoba na tyle światłą, że sama decyduję o “pobieranych” informacjach. Pan dziennikarz S. ma racje: “…to już nie to samo”. To zdecydowanie coś lepszego. Ale każdy ma prawo do intelektualnego lenistwa, zdawania się na innych i narzekania na ogłupianie.

Podobne wpisy

5 komentarzy

 • Reply jak-to-sie-robi 7 stycznia 2013 at 12:26

  Ciekawy punkt widzenia.

 • Reply guzikowianka 7 stycznia 2013 at 12:34

  mój czy pana dziennikarza S.?

 • Reply fristerinne 7 stycznia 2013 at 17:15

  Ogłupiają, ogłupiają… I mnie szlag jasny trafia jak słysze od teścia “bo przecież w tivi mówili…”

 • Reply fusilla 7 stycznia 2013 at 22:22

  To tak, jak bysmy własnego rozumu nie mieli!!!!

 • Reply lord_arwan 10 stycznia 2013 at 12:56

  Dawniej to strony polityczne za pomocą mediów przeciągały obywateli na “prawo” i “lewo”, a dziś ciężko jest im powielać ten sam schemat. Stronniczość mediów jest już wyraźna i namacalna. Sam odnoszę wrażenie, że ich retoryka, mająca mnie niby przekonać do czegoś, nie ma na mnie żadnego oddziaływania.
  Dzięki sieci mogę w każdej chwili sprawdzić sprawdzić rzetelność artykułu i czy jest prawdą, czy też stertą zmyślonym bzdur napisanych przez laika.

  Ale zawsze znajdzie się spora masa społeczna z prawem do głosu, która nie ma własnego zdania i da się jąk poprowadzić, jak stado owieczek. Po to właśnie dziennikarze ogłupiają ciemną masę 🙂

 • Skomentuj artykuł