Życiowo

Klimatycznie

22 stycznia 2014

Niech mnie ktoś oświeci – o co chodzi z pretensjami do autorki tekstu “Sorry, taki klimat”? Klimat mamy taki, że w styczniu zazwyczaj pada śnieg czy coś podobnego, a to coś w trakcie padania marznie. To chyba tak działa w naszym klimacie. Gdyby klimat był inny – na przykład sub-tropikalny to rozumiem, można się rzucać, że Pani kłamie. Ale nie jest, so…za co po niej jadą? Że nie jest gładka i poprawna politycznie tylko szczera?

Podobne wpisy

7 komentarzy

 • Reply tarkus74 22 stycznia 2014 at 13:53

  Chodzi o owo “sorry”, które trąci dresem. Rozumiem, że pani ministra chciała się pokazać, jako wyluzowana, ale wysoki urzednik państwowy powinien jednak posługiwać się językiem nieco mniej kolokwialnym. Poza tym w tym kontekście “sorry” jest aroganckie.
  Nie ma za co.

 • Reply guzikowianka 22 stycznia 2014 at 14:39

  @tarkus74 – dzięki za wyjaśnienie; może rzeczywiście Pani Minister trochę zbyt wyluzowała, ale z drugiej strony…chyba ciężko Polakom dogodzić; gdy politycy wyrażają się zbyt elokwentnie, też jest źle

 • Reply fusilla 22 stycznia 2014 at 14:46

  Każdy powód jest dobry dla malkontentów, aby pojechać po całości po osobie! Niestety!

 • Reply tarkus74 22 stycznia 2014 at 15:02

  @guzikowianka
  To nie jest kwestia elokwencji, tylko dbania o w miarę poprawne posługiwanie się językiem ojczystym. Bo w tym tempie wyluzowana pani minister przy okazji np. katastrofy wyskoczy z “sorry ziomki, jebło to jebło”. Obstaję przy stanowisku, że to co przystoi tzw. szaraczkowi jednak nie przystoi kobiecie nazywanej drugą po premierze osobą w rządzie. Nawet jeśli w gruncie rzeczy ma rację – jak jest zima, to będzie śnieg i mróz i nikogo nie powinno to zaskakiwać.

 • Reply koczowniczk.a 22 stycznia 2014 at 23:08

  Sprawa trochę rozdmuchana. “Sorry” może trochę niefortunne, ale bez przesady. Babka jest z niej twarda, co świadczą również jej wypowiedzi dzień po owym feralnym zdaniu. Ja bym ją widziała w roli premiera.

 • Reply jol-ene 23 stycznia 2014 at 08:57

  a słuchaliście tej wypowiedzi czy tylko ją czytaliście? bo na ekranie/papierze wygląda rzeczywiście arogancko i zbyt luzacko, ale jak się słucha to moim zdaniem wcale nie. powiedziała prawdę i ja się nie czepiam, wręcz odwrotnie – jestem wdzięczna, że ktoś w końcu. natomiast UE chce byśmy zainwestowali więcej kasiory w pociągi i kolejnictwo. uważam, że powinniśmy na to przystać!

 • Reply tarkus74 23 stycznia 2014 at 11:45

  Nie zmienia to faktu, że Druga Po Premierze powinna brać pod uwagę, że jej wypowiedzi będą rozpatrywane w każdym kontekście, a także (zwłaszcza?) wyrwane z kontekstu.
  A zamiast w pociągi powinnismy inwestować w remont infrastruktury. Inaczej będzie jak z Pendolino – pociągi za miliony będą jeździć na połowie mocy, bo się tory rozsypią. No i jestem ciekaw, czy doczekamy ministra infrastruktury, który sprawi, że PKP Cargo ocknie się z marazmu i zabierze się za tranzytowy przewóz TIR-ów przez Polskę. Odciążenie dróg to najmniejszy z zysków.

 • Skomentuj artykuł