Życiowo

Co się stało z Anią Shirley?

10 lutego 2015

Takie pytania zadała ostatnio autorka jednego z czytanych przeze mnie blogów.

 

Zadaje pytanie i szybko znajduje na nie odpowiedź – Ania Shirley zmienia się w Panią Gilbertową Blythe.

Ktoś mógłby protestować i stwierdzić, że przecież zmiana nazwiska czy stanu cywilnego nie wpływają na człowieka. Zgadza się – czasem nie trzeba wychodzić za mąż/żenić się. Wystarczy zakochać się po uszy.

Właśnie obserwuję to stadium zaniku osobowości u pewnej osoby.  Poznałam ją kilka lata temu  i prawie pozazdrościłam: własny biznes, nienormowany czas pracy, pasje (motocykle, fotografia, joga), szalone pomysły (wypad na piknik lotniczy w Czechach, żeby z pola buraków fotografować samoloty) itd…itp.. I nagle – trach – poznała kogoś. Fall in love na całej linii. Sama się cieszyłam, że kogoś poznał, jest szczęśliwa. Minęło kilka miesięcy i ona to już nie ona. Motocykl stoi w garażu, na jogę nie ma czasu (jeśli już, to z Nim), aparat też jakiś mało używany – jeśli już to do uwieczniania rodzinnych spotkań.  Szalone pomysły i spontaniczne wypady? Też nie bardzo – gdy ostatnio zapytałam, czy możemy wpaść, oburzona odpowiedziała, że ma nieposprzątane…..

 

Co się stało z Anią Shirley?….Wyszła za mąż i już nie wróci!


Podobne wpisy

3 komentarze

 • Reply ewazdublina 10 lutego 2015 at 17:41

  Cos w tym jest bo szczerze oprocz siebie samej, ktorej ani 2 malzenstwa ani zwiazek w ktorym jestem teraz nie zmienily ani mojego trybu zycia ani przyzwyczajen (moze z takim wyjatkiem ze zamiast sama mieszkam z facetem) to nie znam osoby ktora w mniejszym czy wiekszym stopniu nie przeistoczyla sie z JA w MY. Mam taka teorie apropos Twojej znajomej – widocznie tak naprawde wcale nie byla taka rozrywkowa i awanturnicza ale udawala przed tymi w zwiazkach ze jak to fajnie byc singielka, jade tu,jade tam, skakam ze spadochochronem itp…a jak juz osiagnela podswiadomy cel czyli kandydata do wicia gniazda to sie priorytety zmienily.

 • Reply guzikowianka 11 lutego 2015 at 08:35

  @ewazublina – coś na pewno w tym jest! Osobiście znam kilka (do policzenia na palcach jednej ręki) osób, których wejście w związek nie zmieniło. Jaki w takim razie wniosek – związki zmieniąale jak? To co dla mnie jest negatywne, dla niej (mojej znajomej) jest pełnią szczęścia…

 • Reply ewazdublina 11 lutego 2015 at 22:51

  Nie wiem co mam madrego napisac 😉 Jesli kobieta w takim zwiazku gdzie sie oplata wokol faceta jest szczesliwa, to ja trzeba zostawic w spokoju. W koncu kazdy sobie rzepke skrobie.

 • Skomentuj artykuł


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.