Życiowo

Błędy młodości…rodziców

15 kwietnia 2014

Cała Polska nadal żyje weekendowym wypadkiem pod Chełmnem, w którym zginęli młodzi ludzie. “Drama dla rodziny”, “Tacy młodzi”, “Gdzie byli rodzice?” i najlepsze – w wykonaniu p. Krzysztofa Hołowczyca “Należy wycinać drzewa wzdłuż drogi”.

I teraz padną na mnie pewnie gromy z jasnego nieba i od czytających ale…zupełnie nie jest mi przykro z powodu śmierci tych gówniarzy. Wręcz przeciwnie. Dobrze się stało – że to była ich ostatnia wycieczka po pijaku, bez prawa jazdy i wbrew zasadom ruchu drogowego. Że nie będą już zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Że jako dorośli nie wsiądą za kółko po “setce” czy “jednym piwku”. Że nie dorosną i nie skopiują na swoim potomstwie podobnych zachowań. Że nie namówią nikogo do podobnej przejażdżki.

A w temacie drzew – zgadzam się z panem Hołowczycem, że nie powinno ich być. Rzeczywiście stanowią zagrożenie, gdy w czasie wichury spadają na jezdnie i przygniatają samochody lub gdy mocne wiatry obłamują konary. Ale na pewno nie są przeszkodą dla NORMALNIE jeżdżących. Bo jest dokładnie tak, jak z ironią powiedział pan Krzysztof: “To ludzie wpadają na drzewa, nie drzewa na ludzi”

Podobne wpisy

3 komentarze

 • Reply sekretarka.bozeny 15 kwietnia 2014 at 13:59

  Jakkolwiek żał młodego życia, tak się z Toba w pełni zgadzam .. 🙂

 • Reply fristerinne 15 kwietnia 2014 at 16:41

  Co do drzew to mam trochę inne zdanie. Ja jednak zgodzę się z “Hołkiem”. Drzewa mogą być zagrożeniem dla normalnie jeżdżących ludzi.
  Przykład mojej koleżanki, która cudem wyszła z wypadku bez większej szkody, za to auto do kasacji – pomykała drogą rzadko uczęszczaną jakieś 30, w porywach do 40km/h bo droga oblodzona z naprzeciwka Pan nie zważając na warunki drogowe miał na liczniku może dwa razy tyle, może więcej. Pana zarzuciło na zakręcie, uderzył w koleżankę, a koleżanka w drzewo które rosło na drodze. Gdyby drzewa nie było wjechała by na pobocze i zatrzymała się w czyimś polu, a tak…
  Na dodatek drzewa potęgują uderzenie, bo oddają przejętą energię (nie wygną się jak np. barierka przy autostradzie)…

  A co do wypadku. Szkoda życia. Niestety za głupotę się płaci, czasem bardzo słono…

 • Reply sekretarka.bozeny 15 kwietnia 2014 at 16:58

  Niestety z drzewami to prawda, chociaż sama lubię jechać drogą porośniętą wokoło 🙂

 • Skomentuj artykuł


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.