Życiowo

A ja jestem za!

4 stycznia 2013

I znów się dostało Panu Grającemu Do Końca Świata I Jeden Dzień Dłużej. Tym razem poszło o eutanazję – temat regularnie odgrzewany przez media (polityków?) Mam wrażenie, że gdy nie ma o co wszczynać sporów, góra wyciąga jakiś motyw awaryjny i już jest ok. Ale wróćmy do tematu. Pan Owsiak wyraził publicznie swój prywatny pogląd na sprawę – nie będę cytować, kto chce sam poczyta. Gdyby to był pogląd poprawny politycznie, żaden z rządzących nie zwróciłbym najmniejszej uwagi na tę wypowiedź. A że było zupełni odwrotnie – posypały się gromy. Nie wiem tylko na co i dlaczego. Za publiczną wypowiedź czy za przekonania?

Pewna osoba, bardzo mi bliska, zmarła na raka w wieku 70 lat. Był to ten rodzaj nowotworu, który powodował “znikanie w oczach” ale przede wszystkim potworny ból. I ta osoba – wykształcona, konserwatywna, przez całe swoje życie głęboko wierząca i praktykująca, na kilka dni przed śmiercią zapytała: “Czy w Polsce jest już dozwolona eutanazja?”

Szanowni Państwo, Panie i Panowie z mandatami (nie tymi od policji) – eutanazja to nie jest “usypianie babci” czy “pozbywanie się dziadka”; to wybór cierpiącej osoby; człowiek, który ma prawo do godnej śmierci.

Podobne wpisy

5 komentarzy

 • Reply fusilla 4 stycznia 2013 at 20:26

  Tyle sie tu napatrzyłam, że też jestem za!

 • Reply guzikowianka 4 stycznia 2013 at 21:24

  No tak fusilla – Ty z racji charakteru swojej pracy chyba możesz trochę na ten temat powiedzieć

 • Reply ilenka50 4 stycznia 2013 at 23:02

  Sztucznie utrzymuje się ludzi przy życiu, nie pozwala się umrzeć tym, dla których poza śmiercią nie ma już żadnej nadziei, a wszystko dlatego, że podobno życie jest dobrem najwyższym. Nie podoba mi się takie myślenie. I mam tylko nadzieję, że nie będę nigdy w sytuacji, gdy moim marzeniem będzie śmierć, a czekać na nią przyjdzie mi za długo.

 • Reply maiyah 6 stycznia 2013 at 10:44

  @guzikowianka – ratowanie ludzkiego życia za wszelką cenę, wbrew woli osoby chorej wg mnie jest dalekie od idei humanitaryzmu. Eutanazja powinna być dozwolona ale na określonych zasadach, warunkach, tylko w uzasadnionych sytuacjach. Nie wyobrażam sobie aby szpital zgodził się na zgodę co to eutanazji dla nastolatka, który nieszczęśliwie się zakochał i postanowił ze sobą skończyć..

 • Reply guzikowianka 6 stycznia 2013 at 11:20

  maiyah – jak najbardziej; popieram eutanazję tylko w uzasadnionych przypadkach

 • Skomentuj artykuł


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.